Realizované akce

Komunikace na Chodském prošla opravou, delší ostrůvek ji udělal bezpečnější pro chodce i vozidla

9. 12. 2022 | Autor: Žáková Radka, Ing.

Bezpečnější ostrůvek na přechodu pro chodce a nový povrch komunikace včetně zastávky v jízdním pruhu byl dokončen na Chodském náměstí. Za opravu, která neomezila dopravu ani na měsíc, zaplatila naše organizace tři miliony korun včetně DPH. Provoz se na Chodské náměstí díky rychlé práci firmy VIDA GROUP s. r. o. vrátil již v pátek 26. listopadu, stavební práce na přilehlých chodnících skončily 7. prosince.

„Širší ostrůvek v přechodu pro chodce teď odpovídá platným předpisům, a hlavně je bezpečnější pro chodce i pro vozidla, která se tu v mírné zatáčce řadí do jízdních pruhů. Zlepšil se také povrch zastávky, kde byly vyjeté koleje. Stometrový úsek komunikace byl zprovozněn o 11 dní dříve, za což bych chtěl stavbařům poděkovat,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

V místě, kde zastavují autobusy, byla odstraněna nevyhovující podkladová betonová deska a nahrazena novými konstrukčními vrstvami. Ve finále byly opraveny chodníkové obruby a také obnoveno vodorovné dopravní značení.

Díky dřívějšímu zprovoznění komunikace zde mohly zastavovat linkové autobusy firmy Arriva číslo 450421 z Plzně do Přeštic a noční linka číslo 440092 firmy Z-Group bus z Plzně přes Štěnovice do Blovic již od 29. listopadu, řidiči aut již nemuseli místo objíždět.

Opravu za 3 083 071 korun včetně DPH provedla firma VIDA GROUP s. r. o.

    

    

Nově opravený úsek komunikace se zastávkou na Chodském náměstí v Plzni (Foto Radka ŽÁKOVÁ)

 

Město Plzeň