Společné

Pozvánka na Sofronku pro zájemce o včelaření

27. 9. 2019 | Autor: Kaňák Jan, Ing.

Poslední letošní „Včelaření pro radost“ proběhne opět na včelnici v arboretu Sofronka, a to 15. října od 16 hod. Projekt, který finančně podpořil Nadační fond Zelený poklad, tak pokračuje posledním „venkovním setkáním“ zájemců o včely a včelaření. Zájemce čeká už jen krátké nahlédnutí do včel a podzimní ošetření proti varroáze. Zbylý čas bude věnován spíše teorii, především pak dalším postupům v boji proti roztoči Varroa destructor – velkému nepříteli včel.

Tentokrát je připraven i zábavný program pro malé včelaříky, které by organizátoři rádi odměnili za jejich zvídavost a nadšení. Bude probíhat souběžně s hlavním programem, ale tak, aby se vzájemně nerušili.

V zimních měsících bude tento projekt pokračovat ve vnitřních prostorách Totemu http://www.totemplzen.cz/454-1019-kde-nas-najdete.htm především teoretickou částí. Tou nás provedou zkušení včelaři jako je učitel včelařství Augustin Uváčik, Daniel Prokeš nebo Petr Černohorský. Podrobnosti o přednáškách v Totemu se včas dozvíte z webů www.vcelari-plzen.cz, www.svsmp.cz nebo www.sofronka.cz.

Autor článku: Ing. Jan Kaňák, Ph.D.Město Plzeň